1 grudnia 2017

194. Sukienka w grochy

Witajcie!

W tym tygodniu na blogu Od A do Zet zajmujemy się tuszami Distress, które przyznam kupiłam na samym początku mej scrapowej przygody nie tyle z myślą o postarzaniu brzegów, co barwieniu własnoręcznie robionych, papierowych kwiatów i do tego używam ich głównie do dziś. Tym razem jednak chciałabym przedstawić Wam drugi z moich ulubionych sposobów ich wykorzystania - kolorowanie.

Poszczególne tusze odbijam na kawałku szklanej podkładki i za pomocą pędzla wodnego rozcieńczam, używając niczym akwareli. Sprawdzają się przy tym idealnie! W roli głównej wystąpi dziś laleczka Audrey z serii stempli Julie Nuting odbita czarnym tuszem Archival Ink. Do pokolorowania jej skóry i nadania rumieńców wykorzystałam następujące tusze Distress: "Tattered Rose", "Worn Lipstic" i "Aged Mahogany", zaś aby uzyskać ciekawy kolor włosów wykorzystałam "Antique Linen", "Vintage Photo" i "Walnut Stain". W uzyskaniu efektu przestrzenności pomógł mi zaś cały zastęp różnej wysokości kosteczek 3D.

Jak wykonać taką laleczkę krok po kroku możecie zobaczyć na tym tutorialu, który specjalnie dla Od A do Zet przygotowała chanya13.

Więcej inspirujących kartek z laleczkami znajdziecie zaś tututaj ;)
Miłego dnia!
Erita

10 komentarzy:

 1. Ja póki co tuszy używam do postarzania brzegów, ale może kiedyś dojdę do takiej formy jak Ty ? Gratuluję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Spróbuj koniecznie, to wcale nie jest takie trudne jak się wydaje, grunt to czarny tusz bazowy, który się nie rozpłynie pod wpływem wody ;)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Bardzo się cieszę, czytając te słowa! :D

   Usuń
 3. Śliczna kartka, ta laleczka taka zalotna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ha, ha dziękuję bardzo! Śliczne określenie ♥

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...